11 Nisan 2011 Pazartesi

AVEA Kırmızı Kuşak Programı


Avea'nın üniversite öğrencilerine yönelik başlatmış olduğu Kırmızı Kuşak Programı uzun zamandır dikkatimi çekiyordu. Bu sene başvurdum ve mülakatlara çağrıldım. Mülakat çok ilginçti. 6'lı gruplar halinde bir odaya alındık. Bir masa etrafına rastgele oturduk. (Muhteşem görünen pastalar vardı ama mülakat havasından dolayı yiyemedim pişmanım) Herbirimizin önünde dosyalar vardı. Bizimle ilgilenen tatlı bayan Avea Ankara'nın insan kaynakları sorumlusuymuş sonradan anladık. Mülakatta ne yapacağımızı anlattı.
Hayali bir inşaat firması olan Kalender İnşaat var. Bu firma markalaşmak için bir projeye imza atmak istiyor. Ellerinde bir sürü proje var ama hangisini yapmalı? Benim ve herkesin önündeki dosyada bu projelerden birinin raporları var. Herkesin 10dk süresi var okuyacağız ve rapora bağlı kalarak projemizi savunacağız, diğer arkadaşlara anlatacağız. Benimki Osmanlı Evleri projesi çıktı. 40dk süren bir konuşma/tartışma ortamı oldu. Baya çok konuştum. Osmanlı Evleri'nin ne kaddaarrr süpper bir proje olacağını anlattım. O kadar ki hakkaten toplantıdaymışım da yapılacakmış gibi geldi. Öyle anlattım ve benimsedm projeyi yani. Benim için mülakattan çok eğlenceli bir çalışmaydı. (Bu arada mülakat sadece mühendislik öğrencilerine yönelik değil işletme, mühendis vb. karışık) Çıktığımda çok mutluydum hakkaten projem yapılacakmış gibi.
Avea Kırmızı Kuşak Programına seçildim. Daha sonra Ankara Hilton'da kokteyl tadında bir kaynaşma etkinliği yapıldı. Binlerce başvurudan sonra seçilen az sayıdaki Kırmızı Kuşak'tan biri olduğum için tebrik edildim, yüceltildim, gururum okşandı. Kokteyl amaçlı "atıştırmak için" hazırlanan yiyeceklerle ben karnımı doyurduktan sonra hızlı trenle hızlı hızlı Eskişehir'e döndüm.
Mutluyum, Kırmızı Kuşak'ım.
www.aveakirmizikusak.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder